Andrův stadion už patří městu

publikováno: 14.03.2018
rubrika: Novinky

Koupi fotbalového Androva stadionu schválili městští zastupitelé na svém zasedání 12. března. O dva dny později sepsalo vedení radnice s prvoligovým klubem SK Sigma Olomouc kupní smlouvu. Podle ní zaplatí za stadion 145 milionů korun ve dvanácti ročních splátkách ve výši 12 milionů korun.

Dva roky připravovalo vedení města koupi Androva stadionu od klubu SK Sigma Olomouc. Z původní loňské nabídky se dokonce podařilo snížit kupní cenu o 40 milionů a město za stadion uhradí 145 milionů. Součástí dohodnuté realitní transakce je i výměna jedné z tribun stadionu za třetinový podíl radnice ve fotbalovém klubu, v němž si město chce v budoucnu ponechat symbolickou jednu akcii. O stadion bude v budoucnu pečovat městská akciová společnost Správa sportovních zařízení Olomouc. Město chce nákupem zlepšit podmínky nejen pro prvoligový fotbal, ale především zachovat sportoviště i pro příští generace.

„Záměrem je zajistit majetkově sportovní infrastrukturu a naopak se odstřihnout od provozování sportovního klubu. Tento záměr je v souladu s doporučením poradenské společnosti Grant Thornton,“ zdůvodnil zastupitelům nákup stadionu primátor Antonín Staněk.

„Cítíme povinnost ochránit do budoucna fotbalovou infrastrukturu, která vznikala dlouhé desítky let,“ doplnil náměstek primátora Martin Major. Návrh kupní smlouvy podpořilo pětatřicet zastupitelů, tři se zdrželi. Proti byli čtyři opoziční zastupitelé, podle kterých pořízení a provozování stadionu v příštích letech vysoce zatíží rozpočet města.

 

Olomoucké listy