Město bude vlastnit strategická sportoviště

publikováno: 07.12.2017
rubrika: Novinky

Do hokejového i fotbalového zázemí v centru města poputují miliony korun. Na listopadovém zasedání schválilo městské zastupitelstvo nákup strategických pozemků v okolí zimního stadionu a záměr nabytí Androva stadion. Zastupitelé odsouhlasili i nákup zbývajícího balíku akcií olomouckého aquaparku. Město se tak stalo jeho jediným vlastníkem.

Městští zastupitelé odsouhlasili na svém jednání záměr odkoupit od olomoucké Sigmy Andrův stadion. Klub za něj požaduje 186 milionů korun, radnice ale chce o kupní ceně a podmínkách prodeje ještě jednat a částku snížit. I návrh kupní smlouvy bude muset opět schválit zastupitelstvo.

„Cílem města je pro příští generace zajistit klíčovou sportovní infrastrukturu a naopak se odstřihnout od provozování sportovního klubu, což nepatří k úkolům města. Tento záměr je v souladu s doporučením i nezávislých odborných poradců,“ uvedl důvody odkupu stadionu primátor Antonín Staněk.

Kupní cenu za stadion by město splácelo postupně asi 12 let, aby výrazně nezatížila městský rozpočet.

Pro budoucnost hokeje muselo město koupit malou halu

Téměř dvacet let se mluví o obnově zimního stadionu. Klíčové pozemky a objekt, kde se nachází strojovna chlazení, tedy srdce zimního stadionu, ale vlastní soukromá společnost. Nyní se podařilo vedení města dohodnout s  vlastníkem nemovitostí na prodeji a zastupitelé tento nákup posvětili. Za takzvanou malou halu, kde město plánuje v budoucnu další ledovou plochu, se strojovnou a  pozemky obklopující zimní stadion, zaplatí město 95 milionů korun.

Aquapark už patří městu

Posledních pět procent akcií olomouckého aquaparku odkoupilo letos město na základě smlouvy se společností Tecprom uzavřené před deseti lety. Město se tak stane držitelem 100 % akcií, a tedy i jediným vlastníkem aquaparku, který letos navštívilo už více než dvě stě tisíc lidí.

 

Olomoucké listy