Olomouc zahájí novou turistickou sezonu aktivně

publikováno: 20.04.2017
rubrika: Novinky

Velmi aktivní bude zahájení turistické sezony 2017 v Olomouci, které se uskuteční v sobotu 22. dubna. Vzhledem k tomu, že Olomouc se nyní pyšní prestižním titulem Evropské město sportu 2017, sobotní nabídka charakterizuje i celou nastávající sezonu: chce být aktivní, zajímavá, pestrá, zábavná.

Ostatně nejen zahájení, ale celá letošní turistická sezona bude ve znamení sportovních akcí. „Pro Olomoučany i návštěvníky města bude v tomto roce připravena mimořádná porce různých aktivit, závodů a soutěží,“ uvedl náměstek primátora Pavel Urbášek. Kromě sportovních událostí ale Olomouc samozřejmě i letos naváže na všechny ostatní akce, které si už získaly mezi obyvateli města a jeho návštěvníky oblibu.

Sobotní zahájení sezony bude svou náplní předznamenávat trend prezentace Olomouce jako města sportu. Na Horním náměstí a také na několika sportovištích či ve fortu Radíkov se bude odehrávat pestrý program. Na Horním náměstí budou připravena kulturní vystoupení, v rámci nichž diváky pobaví a zaujmou například Mažoretky Olomouc, Hudební Institut nebo kapely Skramasax a Marshall Malinovsky.

Kulturní část bude doplněna o sportovní stanoviště přímo na náměstí, kde si budete moci vyzkoušet netradiční sportovní disciplíny jako jsou třeba spin Ladder, cornhole, foukačka a další. Kromě toho se bude na Horním náměstí konat také tradiční farmářský jarmark a zajištěno je i občerstvení, s ohledem na vývoj počasí včetně teplých nápojů…

Bohatý bude v sobotu také doprovodný program. Nabízí např. prohlídky radnice s výstupem na věž, výletní plavby na raftech, na Ololodi Kordulka nebo projížďky na Ološlapu. Navštívit můžete také Centrum Semafor a vypůjčit si kolo, koloběžku či šlapací auto. K prohlídce láká oblíbený Fort Radíkov, kde můžete využít jedinečné možnosti projet si tříkilometrovou trať uvnitř pevnosti na horských kolech. Otevřena bude i střelnice pro vzduchovky.

Kromě již zmiňovaných aktivit se v sobotu 22. dubna nabízí jedinečná příležitost prohlédnout si zdarma olomoucká sportoviště např. Aplikační centrum BALUO, Andrův stadion, TJ Sokol Olomouc, TJ Lokomotivu Olomouc či TJ Lodní sporty Olomouc. Zájemci o prohlídku uvedených sportovišť budou mít možnost využít zdarma speciální autobusovou kyvadlovou linku.

Sobotní zahájení turistické sezony začíná v 10 hod a končí v 16 hodin.

Zahájení sezony předcházel ve čtvrtek 20. dubna už tradiční seminář, věnovaný novinkám v nadcházející sezoně. V jeho průběhu představil například Jan Bednář, majitel Fortu Radíkov, prohlídky rekonstruovaného fortu, chystané akce i závody na tříkilometrové trati pro horská kola a areál pro cyklokros. V několika prezentacích sehráli roli i členové někdejšího habsburského panovnického rodu. Již zmíněný Fort Radíkov navštíví císař František Josef I., který přijede do Olomouce a odtud zamíří přes Svatý Kopeček právě do své oblíbené pevnosti na Radíkově. Císařova slavná předchůdkyně Marie Terezie bude zase hvězdou tradičních Svátků města i podzimního Festivalu vojenských dechových hudeb.

Roman Štěpánek z RPSC ideas informoval o přípravě YOLO Awards, velké fotografické soutěže, která by měla v důsledku zpopularizovat krásy Olomouce i na sociálních sítích. „Název soutěže je slovní hříčka, vychází jednak ze zkratky pro heslo You Only Live Once, tedy Žiješ jen jednou, a také odkazuje na naše město Olomouc,“ vysvětlil Štěpánek vznik názvu ambiciózního projektu, který cílí na mladé lidi. Zdeněk Bezloja za společnost Pádlo Morava představil další rozšíření služeb vloni založeného vodáckého kempu a půjčovny lodí v Horce nad Moravou.

Součástí semináře bylo také vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší videospoty, propagující Olomouc jako Evropské město sportu a Olomouc jako trendy destinaci. Krátké filmy připravili pro město studenti katedry divadelních a filmových studií FF UP. Nejlepší videospoty jsou už nyní dostupné na youtube, vítězný klip bude promítán v tuzemských kinech před hlavním filmem.

Více informací naleznete na: tourism.olomouc.eu | olomoucmestosportu.cz

 

(zdroj: olomouc.eu, foto: Jan Andreáš)